“Bay Sinema” Türker İnanoğlu’na son veda! Eşi Gülşen Bubikoğlu ve kızı Zeynep İnanoğlu gözyaşlarını tutamadı.

Türk sinemasının ‘Bay Sineması’ Türker İnanoğlu, bir süredir yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle 87 yaşında hayatını kaybetti. 2 Nisan Salı günü hastaneye kaldırılan Türker İnanoğlu, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

GÖZYAŞLARINI TUTULAMADI

Türker İnanoğlu, TİM Show Center’da düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı. Eşinin acısıyla sarsılan Gülşen Bubikoğlu ve babasının acısıyla sarsılan Zeynep İnanoğlu, tören sırasında gözyaşlarını tutamadı.

resim (11)

EŞİNDEN HEYECANLI VEDA

Gülşen Bubikoğlu törende şunları söyledi: “Zaman zaman birbirimizle kavga ettik ama bu ters kutuplaşma bize sihir getirdi. 40 yıldır bu mücadeleyi birlikte veriyoruz. Şimdi kaybettik ama zor süreçlerden geçtik.” Hastalık nedeniyle zaman zaman. Bu bakımdan artık huzura kavuşmuş olmasından dolayı mutluyum.” Dedi ki…

“BABAM SENİ ÇOK SEVİYORUM”

resim (12)

İlker İnanoğlu, babasını anma konuşmasında şunları söyledi:
“Çok mükemmeliyetçi bir adamdı. 18 yaşımdan beri onu sağlık nedeniyle Amerika’ya getirdim. Geçenlerde ameliyat için tekrar Amerika’ya gittik. Otele geldik, asansöre bindik, oradaki düğmeye basmaya çalıştı ve şöyle dedi: : “Baba bırak ben yapayım.” Her şeyi kendisi yapmak istiyordu. “Çok katı bir babaydı, onun karşısında hâlâ çocuk gibiydim. O uzakta öldüğünde üzerimdeki baskının azalacağını hissettim ama yanılmışım. Çok zor… Baba, seni çok seviyorum.”

resim (17)

ZEYNEP İNANOĞLU’NUN DUYGUSAL SÖZLERİ

“Babam önemsediği şeyleri kimseye emanet etmezdi. Bu günü kendisi planlamıştı. Yurt dışında olacağımı düşünüyordu. Her şeyin üzerinden defalarca geçtik. Bütün bu planlamalar acıyı dindirmedi. Öyle bir insandı ki, Detaylara hakimdi. Çalışkan ve disiplinliydi. Duygularını belli etmese de son derece duygusaldı. İşine odaklandı. Meslektaşlarına inanılmaz derecede sadıktı. Birçok insana dokundu ve gitti” Birçok iş. Bugün seni burada görmekten çok mutlu olacaktır. Tam da istediği vedaydı. Sevgili babacığım eğer beni duyuyorsan, beni duyuyorsan şunu bilmeni isterim ki seni çok seviyorum. Size söz veriyorum.” Adınızın ve adınızın bizimle yaşamaya devam etmesi için elimden gelen her şeyi yapacağım.”

rüya

“BÜYÜK BİR DÖNEM KAPATILDI”

Anma töreninde konuşan Hülya Koçyiğit, şunları söyledi: “Hepimizin hayatına etkisi ve dokunuşu var. Öncelikle Türk sinemasına çok değerli bir katkısı var. Çalışma hayatımız düzensiz ve dengesiz, bunun mutlaka çözülmesi gerekiyor. ” tekrar yoluna koyulmak. Toplantılar yaptık… Zaman zaman sinema çıkmaza giriyor. Bu sorunu çözmek için Türker İnanoğlu bizi Ankara’ya götürdü. Kültür Bakanlığını ziyaret ettik. Sinema tutkunu, sinema tutkunu, orada “Sinema adına hiçbir şey yapmıyor. Hepimizin hamisi ve emeğine büyük saygı duyuyorum. Bugün onunla bir dönem kapanıyor. Doğru.” güzel eserler. Böyle bir hayat yaşadığı için ne kadar mutlu” dedi.

‘ÇOK DEĞERLİ BİR İNSANDI…’

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy törende yaptığı konuşmada; “Atlas Sinema Müzesi’nde Türker Abi ile tanışma fırsatım oldu. Türker Abi o dönemde Atlas Sineması’nda Bakanlığımızın kiracısıydı. Kendisini ziyarete giderek proje hakkında bilgi verdim ve toplantılarına katıldım. tereddüt ederek, “Sayın Bakanım, bir an önce başlayın, her türlü desteği sağlayacağım” dedi. Türker Abi’nin sinema sevgisini o gün anladım. Yaklaşık üç ay önce Atatürk Kültür Merkezi’nde tanıştık. Zaman zaman, Sağlığı elverdiğinde kültür sanat konusunda bilgilenmesini, fikirlerini sunmasını istedik.Çok faydalı ve değerli bir insandı.Beyazperde tutkunu olduğunu söyleyebilirim..Hayatında büyük zorluklar yaşadı. Türker kariyerinde sinema emekçisiydi.Bu zorlukları unutmadı ve sinema emekçilerinin sorumluluğunu üstlenmeyi başardı.Gençlere de değer verdi ve onları her zaman destekledi.Toplumun onu hiçbir zaman unutmayacağını biliyoruz. Türker haziran ayında Atlas Sinema Müzesi’nde “İnanoğlu’nda bir sergi açmaya karar verdik. Bir insanın en büyük eserinin yetiştirdiği insanlar olduğuna inanıyorum.” dedi.

resim (12)

“BANA PERİ MASALLAR ANLATTI”

Anma töreninde Ali Sunal; “Türker Abi ilk arkadaşlarımdan biriydi. Babamla çok tatlı bir dostluğu vardı. Çok iyi anlaşıyorlardı, bazen iş yapamıyorlardı ama yine de çok güzel dostlukları vardı. Beni keşfeden Türker Abi oldu. Benimle arkadaş oldu, aramızdaki yaş farkına rağmen en dikkatli olmamı sağladı.” “Dinleyen biriydi. Annemle babamla konuşup gece beni misafir etti. Kızı Zeynep ile arkadaş olduk. Çocukken karanlıktan korkardım. Ben uyurken beni bekledi ve bana hikayeler anlattı. Ben Türker Abi’yi böyle hatırlıyorum. Edindiğim ilk arkadaş bu olabilir Türker Abi.” Dedi.

resim (14)

‘SENİ DAHA ÇOK SEVİYORUM’ DEDİ

Duygusal bir veda konuşması yapan Cem Yılmaz da şunları söyledi: “90’lı yılların ortasında Meltem Cumbul Show’daydı. Beni oraya davet etti ve izledi. Bu sahne aktifleştikten sonra burada sahneye çıktım. Gösterilere bin kez geldi, bin kez geldi, hep ‘Seni daha çok seviyorum’ derdi.” “Bunu söyledi ve insanları buna inandırdı. Ben beni en çok sevenin o olduğunu sanıyordum ama o herkesi severdi. Her zaman sahnemize gelir ve bir şeye ihtiyacımız olup olmadığını sorardı.” Dedi.

“ÇOK TİTİZ VE DİSİPLİNLİYDİ”

Erol Evgin’in anma töreninde; “40 yılı aşkın süre birlikte çok çalıştık. Türk sinemasının duayeniydi. Televizyona da çok iş bıraktı. En son Safranbolu Üniversitesi ile ilgili projelerini bana göstermişti. Çok titizdi, çok disiplinliydi. Her yıl burada konser veriyorum. Salon beni her seferinde büyülüyor. “Ben arayıp ‘Ne güzel bir salon yapmışsınız’ derdim.’ ‘Takımınız çok iyi’ derdim. Bana şunu söyledi: “Askeri disiplinleri var.” Ailesine, sevenlerine, sinema ve televizyon dünyasına başsağlığı diliyorum.” dedi.

‘ONU HER ZAMAN KUSURLU BİR ÇOCUK OLARAK HATIRLAYACAĞIM’

Gül Sunal törende hazır bulundu; “Yönetmen olarak çok değer verdiğimiz bir arkadaşımız. Ama ben onun aile hayatını, özellikle de mutfakta yemek pişiren eğlenceli ve yaramaz küçük çocuğun hayatını özleyeceğim. Ali ile bize gelirken konuştuk. . Birlikte seyahat ettiler. O gezilerin baş aktörüydü her zaman. Onu hep komik ve yakışıklı olarak gördü. “Onu yaramaz bir çocuk olarak hatırlayacağım” dedi.

“BENİ KANATLARI ALTINA ALDI”

İlker Aksun törende yaptığı konuşmada, “1995 yılında beni hemen kanatları altına aldı ve kariyerimi belirledi. Bana ‘Yabancı Damat’ dizisinde rol vererek kariyerimin gidişatını değiştirdi. temsili Türkiye’nin en büyük yapımcısı ve tiyatroya büyük katkıları olan bir insan. Bir daha onun gibisi gelmeyecek.” Ben öyle düşünmüyorum.” dedi.

‘YEŞİLÇAM’DA SON PLATANA OLDU’

Nehir Erdoğan törende hazır bulundu; “Tüm Türkiye’ye başsağlığı diliyorum. Sadece mesleğimde çok önemli bir yeri olan, çocuklarımızdan birinin babası olan Türker Abi’yi büyük bir çınar ağacını kaybetmedim. Onun yarattığı karakterler de babalarını kaybetti. “Onunla birlikte değişecek. Sadece oyunculara değil, insanlara koçluk yaptı. Çok şanslıyım. Umarım onun antrenörlüğüne devam ederiz” dedi.

resim (10)

ARKA SOKAKLAR EKİBİ İLKER İNANOĞLU’NU YALNIZ BIRAKMADI

Yapımcılığını İlker İnanoğlu’nun üstlendiği Arka Sokaklar ise ekibi yalnız bırakmadı. Törene Zafer Ergin ve Özgür Ozan gibi isimler katıldı.

AW176654_03

İnanoğlu’nun cenazesi öğle namazının ardından Levent Barbaros Hayrettin Paşa Camii’nde kılınacak ve Kanlıca Mezarlığı’ndaki aile mezarlığına defnedilecek.

(DHA/Snob Dergisi)Bu içerik Öznur Yaslı İkier tarafından yayınlanmıştır.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Cem Yılmaz'ı trafikte görünce... "Araban çok güzel, ne yapıyorsun?"Cem Yılmaz’ı trafikte görünce… “Araban güzel, ne yapıyorsun?”
Herkes onun doğuştan güzel olduğunu düşünüyordu... Eski hali şok ediciydi Herkes onun doğuştan güzel olduğunu düşünüyordu… Eski hali şok ediciydi
Sözleri gündem oldu! Sözleri gündem oldu! “Ülkemizi korumadan…”

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - Son Mühür - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber