Büyükekşi ilk kez duyurdu! Ali Koç, Bakan Bak'a ne dedi? “Aday olacak mısın?” Futbol bu soruya şöyle cevap verdi

Suudi Arabistan'da yapılması planlanan ancak ertelenen Galatasaray ile F.Bahçe arasında yaşanan heyecanlı Süper Kupa finali sadece Türkiye'de değil tüm dünyada gündemdeydi. Krizin ardından kamuoyunda en çok konuşulan konu TFF Başkanı Mehmet Büyükeşi'nin adı oldu ve kendisine istifa çağrısı yapıldı.

Riyad'da yaşananları Sabah'a anlatan Büyükekşi, “Bazı gruplar bize fatura kesmeye çalıştı.” Dedi. Büyükekşi'nin U19'da Ali Koç ile ilgili açıkladığı detay dikkatlerden kaçmadı.

TFF Başkanı Büyükekşi'nin Riyad'daki açıklamaları şöyle;

“BAKAN ALİ KOÇ BEY'EU-19'LA ÇIKACAĞIZ DEDİ”

Riyad maçı öncesi Riva'da Kulüpler Birliği toplantısında Ali Koç, Bakan Bey'in (Osman Aşkın Bak) yanında “Riyad'daki maçta yabancı hakem olmazsa 19 Yaş Altı takımıyla oynayacağız” dedi. Biz de “Bunu bir düşünelim” dedik. Ancak Halil Umut Meler'in yumruğundan sonra o atmosferde Türk hakemliğine zarar vereceği için bunu kabul etmedik. F.Bahçe U19 takımını Riyad'a getirdi.

FF

“BİZE HESAP VERMEYE ÇALIŞTILAR”

Riyad olayı oldu, bazı gruplar bize fatura kesmeye çalıştı. İki kulübümüzün 4,5 milyon dolar kazanması için çalıştık. Her ikisine de 1.6 milyon dolar avans verdik. Ve Trabzon-F. Bahçede oyun. Sahada en iyi Türk hakem Halil Umut Meler vardı. Maçın ardından yaşanan olaylarla federasyon bir kez daha suçlu bulundu. Süper Kupa'nın Şanlurfa'da oynanacağını 2 ay önceden duyurmuştuk, itiraz olmadı ama Trabzon'daki maçın ardından “Tarih değişsin, yabancı hakem gelsin” denildi.

FFFF

“BUNLARIN HEPSİ ALGIDIR”

“Olympiacos ve PSG maçlarının ertelendiği” yönünde bir rapor ortaya atıldı. Ancak böyle bir şey olmadı. “Süper Kupa'yı oynayın, (Fatih Karagümrük) maçını 14 Nisan'a erteliyoruz” dedik. Kabul etmediler. Hepsini üst üste koyarsanız hiçbirinin TFF'nin iç varlığı yoktur, olamaz da. Bahanelerle algı yapılıyor. Kulüpler Birliği'nde küçük bir azınlık çoğunluğa hakimdir.

“Yeniden aday olacak mısınız?” SORUYA CEVAP VERİN

Ne kadar çok aday olursa o kadar iyi. Her zaman demokratik bir ortam istiyorlar. 10-15 adayın olması daha iyi olur. Artık zaten başkanım. Şampiyona bittikten sonra gelelim genel beklentilere. Ama şunu açıkça söyleyebilirim; Ne önceki mesleki kariyerimde ne de TFF başkanlığındaki görevimden güç almadım. Bu amaçla koltuğa oturmadım. Bundan sonra bu amaçla oturmayacağım.

Gerçek zamanlı puanlama
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Ergin Ataman'a skandal tehdit: 'Ben Türküm, bana hiçbir şey yapamazsınız!'Ergin Ataman'a skandal tehdit: 'Ben Türküm, bana hiçbir şey yapamazsınız!'
Galatasaray maçı öncesi Adanaspor'dan kötü haber!  2 isim oynayamayacakGalatasaray maçı öncesi Adanaspor'dan kötü haber! 2 isim oynayamayacak
İşte haberi böyle duyurdular!  Musler...İşte haberi böyle duyurdular! Musler…

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber
marsbahis giriş