F.Bahçe’ye ceza verilecek mi? Gözler TFF’de! Futbol

Galatasaray ile F.Bahçe arasında Şanlıurfa 11 Nisan Stadyumu’nda oynanan karşılaşmanın 2. dakikasında sarı-lacivertliler sahadan çekildi. F.Bahçeli futbolcuların sahadan çekilmesinin ardından gözler TFF’nin kararına çevrildi. İşte muhtemelen bundan sonra yaşanacak süreç…

Türkiye Futbol Federasyonu öncelikle müsabaka yetkililerinden gelecek raporu bekleyecek. Maç görevlilerinin raporları alındıktan sonra Disiplin Komisyonu’nun hizmet süresi başlayacak. TFF disiplin kurulları büyük ihtimalle F.Bahçe’ye toplu para cezası verecek.

4

Disiplin komisyonunun kararı daha sonra Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kurulu tarafından onaylanacak. Tüm bu işlemlerin yaklaşık 1 hafta içerisinde tamamlanması gerekmektedir.

1

İŞTE OLASI SENARYOLAR

İşte, F.Bahçe’nin sahalardan çekilmesinin ardından TFF Futbol Disiplin Talimatı’nda yer alan ilgili maddeler:

Madde 22 – Varsayılan yenilgi

a) Belirlenen saatte 9 (dokuz) kişiden az oyuncudan oluşan bir takımla veya müsabaka sırasında herhangi bir nedenle sahadaki oyuncu sayısının 6 (altı) oyuncuya düşmesi halinde müsabakanın duyurulduğu sahaya gitmesi ( Bu durumda yarışma devam etmeyecektir).

Madde 23 – Yenilgi Sürecinde Uygulanacak Usul ve Sonuçları

3) Disiplin komisyonları, bu talimatın 19. maddesinin (güvenlik nedeniyle müsabakaların tamamlanmasının imkansızlığı maddesi) kapsamı dışına çıkan çekilme kararları vermeye yetkilidir.

4) Gecikme nedeniyle mağlup olunması halinde, kazanan takıma 3 gol hakkı verilecektir. Mağlup sayılan takım gol atsa dahi attığı gollerin hiçbiri geçerli sayılmaz. Kazanan takımın varsayılan olarak attığı üçten fazla gol geçerli kabul edilir.

2

Madde 26 – Yarışma sonuçlarının tescili

1) TFF tarafından düzenlenen veya izin verilen müsabakaların sonuçları, TFF tarafından kayıt altına alınıncaya kadar geçerli sayılmaz.

3) TFF, Uluslararası Futbol Oyunu Kanunlarının öngördüğü süre içinde herhangi bir nedenle tamamlanamayan müsabakaların sonuçlarını, maç görevlilerinin raporları ve gerektiğinde yapılacak araştırmalara dayanarak karara bağlar ve açıklar.

(MİLLİYET)

Gerçek zamanlı puanlama
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Beyaz Futbol'da Rasim Ozan ile Ahmet Çakar tartıştı! Beyaz Futbol’da Rasim Ozan ile Ahmet Çakar tartıştı!
Erden Timur'dan Ali Koç'un sözlerine yanıt!Erden Timur’dan Ali Koç’un sözlerine yanıt!
Icardi, F.Bahçe taraftarlarıyla paylaştı!Icardi, F.Bahçe taraftarlarıyla paylaştı!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber
marsbahis giriş