Ortadoğu’da işler karışıyor! Trend olan açıklama dünyayı sarstı: İran, İran’ı vurdu mu?

Ortadoğu’da gerginlik sürüyor. Önce İran İsrail’e saldırdı ve bir hafta içinde İran’a saldırı düzenlendi. Dünya detayları merak ederken, ortaya çıkan yeni bilgiler de yakından takip ediliyor. İsrailli yetkililer saldırıyla ilgili yorum yapmaktan kaçınırken, İran’dan gelen haber akıllarda soru işareti bıraktı.

İSRAİL ORDUSU YORUM YAPMAYI REDDETTİ

AA muhabirinin İran’daki patlamalarla ilgili sorusuna İsrail ordu sözcüsü, “konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadılar” yanıtını verdi. Sözcü, halka sunulan güvenlik talimatlarında henüz herhangi bir değişiklik yapılmadığını söyledi.

“SALDIRI HİÇBİR ZARAR VERMEDİ”

İran ordusunun komutanlarından Siyavesh Mihendust, “Söz konusu patlama İsfahan hava savunma sisteminden kimliği belirsiz şüpheli bir cisme yönelik açık ateş sonucu meydana gelmiş olup, saldırıda herhangi bir hasar meydana gelmemiştir” dedi.
İran’ın İsfahan vilayetinin kuzeydoğusunda yerel saatle 04.00’te bir patlama duyuldu. Bir dizi insansız hava aracı İsfahan Havalimanı’na ve İran Ordusu’na ait Şikari 8’inci Ana Hava Üssü’ne saldırdı. İran devlet televizyonu, hava savunma sistemlerinin devreye sokulduğunu ve saldırının önlendiğini duyurdu. İran ordusunun komutanlarından Siyavesh Mihendust, saldırıya ilişkin açıklamasında şunları söyledi: “Söz konusu patlama İsfahan hava savunma sisteminden kimliği belirsiz şüpheli bir cisme yönelik açık ateş sonucu meydana gelmiş olup, saldırı gerçekleşmemiştir. zarar vermeyin.”

iStock-1197471558

“İRAN’DAN HAVA ALMIŞ OLABİLİR”

İran Uzay Örgütü sözcüsü Hüseyin Dalirian, İran’a yönelik saldırıda kullanılan İHA’ların kısa menzilli olduğunu ve bu İHA’ların İran içinden havalanmış olabileceğini söyledi.

NE OLDU?

İran medyası, İran hava üssünün bulunduğu İsfahan vilayetinin kuzeydoğusunda patlamaların duyulduğunu duyurmuştu. İsfahan vilayetinde meydana gelen patlama seslerinin ardından Tahran, İsfahan ve Şiraz ile İran’ın bazı bölgelerine uçuşların durdurulduğu bildirildi.

Amerikan medyası, ABD’li yetkililere dayandırdığı haberlerinde, İsrail’in İran topraklarına saldırı düzenlediğini yazdı. (AA-IHA)

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yer: Şişli!  Gözaltı binasında yangın çıktıYer: Şişli! Gözaltı binasında yangın çıktı
Fatih'te 2 İETT otobüsü çarpıştı!  Yaralılar varFatih’te 2 İETT otobüsü çarpıştı! Yaralılar var
Balkonunda 'Nesli tehlike altında' bulundu!  Temizlendi ve beslenmeye başladıBalkonunda ‘Nesli tehlike altında’ bulundu! Temizlendi ve beslenmeye başladı

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber
marsbahis giriş