Rus muhalif Alexei Navalni’nin naaşı annesine teslim edildi

Navalni’nin sözcüsü Kira Yarmish, sosyal medya hesabından yetkililerin cenazenin “ailenin istediği ve Aleksey’in hak ettiği şekilde” gerçekleşmesine izin verip vermeyeceğini bilmediğini söyledi.

REKLAM

Geçtiğimiz hafta cezaevinde aniden hayatını kaybeden Alexei Navalni’nin sözcüsü Kira Yarmiş, Rus muhalefet liderinin naaşının annesine teslim edildiğini duyurdu.

Yarmish, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, cenazenin “ailenin istediği ve Aleksey’in hak ettiği şekilde” gerçekleşmesine yetkililerin izin verip vermeyeceğini bilmediğini söyledi.

Daha önce Navalni’nin eşi Yulia Navalnaya, “kötü” Vladimir Putin’i kocasının naaşına “işkence yapmakla” suçlamış ve Rus yetkililerden naaşı defnedilmek üzere teslim etmesini talep etmişti.

Üst düzey Rus kanaat önderleri, sanatçılar ve aktivistler naaşın annesine teslim edilmesi çağrısında bulunurken, Navalny’nin annesi Lyudmila Navalnaya, Rus müfettişlerin, Navalny halka açık bir cenaze töreni olmadan gömülmeyi kabul edene kadar naaşını teslim etmeyi reddettiğini söyledi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - Son Mühür - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış