Seçil Erzan davasında yeni gelişme! Futbolcularla ilgili yapılan başvuruyla ilgili karar çıktı

7 sanıklı ve aralarında spor dünyasından ünlü isimler Arda Turan, Emre Belözoğlu’nun da bulunduğu toplam 21 kişiyi dolandırdığı iddiasıyla 252 yıla kadar hapis cezası istenen banka şube müdürü Seçil Erzan’ın yargılandığı duruşma öncesinde, Denizbank’ın yönetim kurulu üyeleri ve yetkilileri Fernando Muslera ve Selçuk İnan, çok sayıda futbolcu hakkında “tefecilik” suçundan şikayette bulunmuştu.

“CEZA YARGILAMASINA YER YOK” KARARI

Oda TV’nin haberine göre, İstanbul Başsavcılığı, bu suçlamayla ilgili olarak tüm futbolcular hakkında “adli işlem yapılmasına yer olmadığına” karar verdi. Cumhuriyet Başsavcısı, kararında hukuki unsurların bulunmadığını belirtti. Aynı şikayet kapsamında Fatih Terim’in yardımcısı ve tercümanı Musa Mert Çetin hakkında da “kovuşturmaya yer olmadığı” kararı verildi.

Denizbank’ın “bankanın itibarına zarar verme” şikâyetiyle yaptığı itirazda, Emrah Çolak, Emre Çolak, Musa Mert Çetin ve Selçuk İnan hakkında cezai soruşturma yapılmasına yer olmadığı belirlendi. Oyuncuların avukatı Rezan Epözdemir ve söz konusu diğer isimler de suçlamalara karşı kendilerini savundu.

ERZAN’IN DURUŞMASI 24 MAYIS’A ERTELENDİ

Seçil Erzan’ın tutukluluğunun devamına karar verildi. Mahkeme, geçici kararında, Selçuk İnan’ın ifadesinin kabul edilmesi ve bankanın bazı üst düzey çalışanlarına duruşmada hazır bulunmaları için mektup yazılması yönünde Gaziantep’e talimat yazılmasına karar vererek duruşmayı 24 Mayıs’a erteledi.
Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

İlk sayfa
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
MOSSAD ajanlarının açıklamaları ortaya çıktı! MOSSAD ajanlarının açıklamaları ortaya çıktı!
Adana'nın o bölgesine yoğun kar yağdı! Adana’nın o bölgesine yoğun kar yağdı!
Kurumun İmamoğlu'na tepkisi: "Bana kalsa, emin olun istifa ederim."Kurumdan İmamoğlu’na tepki: “Bana kalsa merak etmeyin istifa ederim”

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber