Öfke uyarısı: 2 mahalle karantinaya alındı! Giriş ve çıkış yasaktır

Defne İlçesi Meydancık Mahallesi'nde 22 Nisan'da bir sokak köpeğinin büyükbaş hayvanlara saldırması üzerine tarım işletmecisi, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne haber verdi. İhbar üzerine ilçe tarım ve orman müdürlüğü ile Defne Belediyesi müdahale etti. Saldırgan köpek, Defne Belediyesi ekipleri tarafından yakalanarak gözlem altına alındı. Saldırgan köpek 23 Nisan'da karantinadayken hayatını kaybetti. Hayvanın ölüm nedeninin kuduz şüphesi olduğu kaydedildi.

Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ekipleri tarafından saldırgan köpekten alınan örnek, Adana Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğü'ne gönderilerek analizleri yapıldı. Adana'da yapılan incelemede saldırgan köpeğin kuduz olduğu ortaya çıktı. İlgili yönetmelik ve kararlar doğrultusunda tüm kurumların koordinasyonunda işlemler başlatıldı.

AW191418_01

Bu kapsamda kuduz hastalığının merkezi olan merkez Meydancık ilçesi ile komşu Güneysöğüt ilçesinde hayvanların giriş çıkışları yasaklandı. Defne Belediyesi ve Hatay Büyükşehir Belediyesi, hastalığın görüldüğü bölgelerde, Defne İlçesi genelinde, özellikle de kuduz şüphesi duyulan bölgelerdeki sokak kedileri, köpekleri ve yaban hayvanlarını aşılı olup olmadığına bakılmaksızın toplama kararı aldı. Onları hastalık geçinceye kadar huzurevlerinde tutun.

iStock-588364784

Hasta hayvanın ısırdığı kişiler varsa sağlık kuruluşunun bu kişilerle iletişime geçmesi, konunun Defne İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından takip edilmesi ve riskli bölgede meydana gelen tüm ısırık vakalarının kontrol altına alınması kararlaştırıldı. takip etti. aynı hassasiyet gösterilerek gerekli tüm önlemler alınmıştır. Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü koordinasyonunda başlatılan kuduzla mücadele titizlikle devam ediyor. (İHA)

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu'ndan İsrailli bakanın atanmasına tepkiAK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu'ndan İsrailli bakanın atanmasına tepki
Naci Görür'ün İstanbul depremiyle ilgili korkutan sözleri “Şaka değil”
Dicle Elektrik'ten elektrik kesintisi taleplerine yanıt!  Dicle Elektrik'ten elektrik kesintisi taleplerine yanıt! “Hizmetimiz kesintisiz devam ediyor”

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber
marsbahis giriş