Tekirdağ’da 6 milyon liralık vergi kaybının önüne geçildi

Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, 2024 yılının ilk 2 ayının değerlendirildiği bilgilendirme toplantısı düzenledi.Toplantıya Vali Soytürk’ün yanı sıra, İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ahmet Çetin ve Süleymanpaşa Sahil Güvenlik Komutanı Üsteğmen Rıdvan Ateş.


663 kişi kesin hapis cezasıyla yakalandı

Ocak ve şubat aylarında aranan kişilerin yakalanmasına ilişkin bilgi veren Recep Soytürk, şöyle konuştu: “Sayın Bakanımızın çok önem verdiği tutuklamayı gerektiren suçlarla ilgili özel çalışmalar yaptık. Bu 2 ayda 663 kişinin hapis cezası kesinleşti. Ayrıca adli yaptırımla beyanname toplamak amacıyla 1.082 kişi gözaltına alındı.” Toplam 1.745 kişi yakalandı. “Onları nerede yakaladın?” Soracak olursanız sabit arama noktalarımız var ve şok uygulamaları gerçekleştiriyoruz. Şok uygulaması yaptığımız yerlerde 327 kişiyi yakaladık. Geriye kalan 1418 kişi ise Emniyet, Jandarma ve Sahil Güvenlik ekiplerimiz ve arkadaşlarımızın yürüttüğü çalışma sayesinde yakalandı. Yapılan aramalarda 121 ruhsatsız silah ele geçirildi. “41 ruhsatsız av tüfeği ve 67 kurusıkı tabanca ele geçirildi” dedi.


36 şüpheli terörist yakalandı

TEM olaylarında il genelinde 36 operasyon gerçekleştirildiğini belirten Vali Soytürk, şöyle konuştu: “TEM olaylarında ilimizde terörle ilgili 36 operasyon, terör örgütü PKK’ya 20, FETÖ/PDY’ye 7 operasyon düzenlendi. 7’si terör örgütü DHKP-C’ye, 2’si ise terör örgütü DHKP-C’ye karşı.” Yapılan 36 operasyonda 36’sı sol terör örgütü üyesi olmak üzere toplam 36 kişi yakalanarak gözaltına alındı.


6 milyon liralık vergi kaybının önüne geçildi

Kaçakçılık operasyonlarına ilişkin konuşan Soytürk, şunları söyledi: “KOM olaylarında 98 operasyon gerçekleştirilerek 150 şüpheli yakalandı. Organize suçlarla mücadele kapsamında toplam 8 olay yaşandı, 26 kişi yakalandı, 7 ateşli silah, 2 tüfek, 354 tabanca mermisi, 13 bin litre kaçak içki, 1 “1 milyon 220 bin adet makaron ve 313 paket kaçak sigara ele geçirilerek yaklaşık 6 milyon liralık vergi kaybının önüne geçildi” diye anlatıyor .


2 ayda 13 bin 500 gram uyuşturucu ele geçirildi

İl genelinde narkotik olaylarını içeren çok sayıda operasyon gerçekleştirildiğini belirten Soytürk, şöyle konuştu: “İlimiz genelinde narkotik olaylarını içeren 447 operasyon gerçekleştirilmiş, 452 şüpheli yakalanmıştır. 13 bin 536 gram narkotik madde, 13 bin 921 uyuşturucu hap ve 113 esrar kökü ele geçirildi. “Muhtemelen uyuşturucu ticaretinden de 219 bin lira ele geçirildi” dedi.


354 kaçak göçmen, 30 organizatör yakalandı

Kaçak göçmenlere karşı tetikte olduklarını belirten Vali Soytürk, şunları söyledi: “Önem verdiğimiz sorunlardan biri de göçmen ticaretidir. Jandarma komutanlığımız özellikle karayolları ve otoyollarda olağanüstü bir çaba gösteriyor. Emniyet Müdürlüğümüz kaza uygulamalarıyla şehrin sokaklarında denetim yapıyor. “Bu denetimler sonucunda iki ayda 65 operasyon gerçekleştirildi, 30 organizatör ve toplam 354 göçmen yakalandı, 4 organizatör tutuklandı” dedi.(DHA)

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - Son Mühür - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış